Školní aktuality | Neherní

Jakého původu je vaše postava? (celkem 241)
Kouzelnického
Mudlovského
Smíšeného
Dorothy Tayltrott | 27.6.2020 18:00
Vyhlášení celoroční StR soutěže

Vážení studenti,
přinášíme výsledky celoroční soutěže StR.

V sedmém kole vytvořili studenti Memoriál Obětí Bitvy o Bradavice, který si můžete zakoupit v Stormgardeho sháňkách.

Všech sedmi kol se zúčastnili následující studenti:
Emmett Branwell, Edward T. Frank, Marcus T. Carwin a Paige S. Stafford. Jejich vytrvalé práce si velmi vážíme a můžou očekávat speciální sladkou odměnu.

V celoroční soutěži je vítězné pořadí následující:
Na prvním místě se umístil Emmett Branwell.
O druhé místo se dělí Edward T. Frank, Marcus T. Carwin a Manon Heaven Lowell.
Na třetím místě je Maciej T. Way.
Čtvrté místo patří slečnám Ella Miller a Paige S. Stafford.
A na pátém místě jsou Lindsey Prise a Melody S. Heisenberg.

Všem těmto studentům gratulujeme a jim i dalším zúčastněným děkujeme.

V průběhu léta můžete očekávat vydání knihy, která bude složená ze všech prací, které studenti během roku v celoroční soutěži vytvořili. Všichni výherci dostanou samozřejmě svůj výtisk zdarma.

Za StR
Tern Warren

// V průběhu léta (doufejme) můžete očekávat vydání knihy i v reálné papírové podobě. Bude možnost si ji koupit za náklady (pro vítěze soutěže bude zdarma), případně bude jako možnost odměny za projektové soutěže.
Bližší informace budu časem dostupné na neherní nástěnce.


Jack R. R. Walker | 27.6.2020 14:26
Bradavičník 2098/03

Nástěnku nově zdobí smetanový arch popsaný tmavě modrým inkoustem.

Bradavičník 2098/03

Drazí studenti!
Dovolte mi vám oznámit, že ve skvělých Stormgardeho sháňkách (4. patro) je nyní k dostání uplně nové číslo vámi absolutně nejoblíbenějšího školního časopisu za výbornou cenu.

Časopis pro vás připravují aktivní a literárně nadaní studenti ve spolupráci s několika členy profesorského sboru. Jestli byste chtěli patřit k tomuto nadšenému týmu a zdá se vám, že vaše práce by byla přínosem pro školní časopis, neváhejte se obrátit na pana Shawna A. Morleyho.

K Bradavičníku patří i speciální pořadač, takže pokud jste nadšenými fanoušky a sbíráte jednotlivá čísla, vřele doporučujeme k archivování tento jedinečný kus vybavení. Pokud budete na členy redakce milí, jistě vám ho rádi podepíšou.

Přeji vám hodně hezkých zážitků při čtení.

Jack R. R. Walker
Dorothy Tayltrott | 26.6.2020 12:51
Konec školního roku

Vážení studenti a zaměstnanci,

školní rok se blíží ke konci, a proto je potřeba se s ním rozloučit. Rozloučení, předávání vysvědčení a závěrečná večeře, kterou si pro vás připravila Studentská rada, proběhne 29. 6. 2098 (// 27. 6. 2020) od zhruba 20:00 ve Velké síni. Buďte na místě prosím o pár chvilek dříve, ať se příliš nezdržujeme. Nezapomeňte na upravené uniformy.

Druhý den (// 28. 6. 2020) budou od 10:00 na nádvoří kočáry, které vás odvezou do Prasinek. Vlak jede z Prasinek v 19:00, v Londýně bude 21:00. Jízdenky vám přijdou během noci.
(// Ve vlaku bude letos přítomen vypravěč.)

Užijte si poslední dny, rozlučte se v kolejích a přijďte si pro vysvědčení.

Za vedení,
Dorothy Tayltrott
Dorothy Tayltrott | 19.6.2020 18:55
Víkend v Prasinkách V

Milí studenti a zaměstnanci školy,

máme tu poslední víkend v Prasinkách. Do Prasinek se můžete vydat od soboty 14. do neděle 15. 6. 2098 (//nonRPG: 20. 6. 2020 a 21. 6. 2020).

Připomínám, že vstup nemají povolený všichni. Do Prasinek může jít každý, kdo navštěvuje, či navštěvoval třetí ročník a má povolení podepsané zákonnými zástupci. Do desíti (večer) musí být všichni zpátky na hradě a ani mimo zdi naší školy vás neopouští povinnost dodržovat školní řád.

Připomínám, že v neděli 15. 6. 2098 je také uzavření klasifikace.

Mnoho sil,
Dorothy Tayltrott
Wolfgang Magnussen | 17.6.2020 9:52
Kouzelnická nemoc na naší škole

Vážení studenti,

vzhledem k tomu, že se na naší škole objevil případ jedné kouzelnické nemoci, věnujte prosím pozornost následujícímu textu.

Během posledního měsíce jeden z vašich spolužáků vykazoval známky nepříliš známé kouzelnické nemoci. Touto nemocí je tichý zabiják –⁠ zmutovaná hypertenze. Učí se o ní až na třetím stupni kouzelnického léčitelství, proto bychom vás o existenci tohoto problému informovali touto formou.

Hypertenze znamená zvýšený krevní tlak. To znamená, že tlak, kterým působí krev na stěnu cévy, kterou protéká, je vyšší, než by měl být a než jej mají zdraví lidé. Hypertenze může vést například k infarktu myokardu a dalším obtížím, které nejsou vůbec příjemné. Běžný tlak se pohybuje okolo hodnoty 120/80 mmHg, u hypertenze je to 140/90 mmHg. Nejde o stav, kdy vás někdo vyleká a vy pak vydýcháváte šok, ale jde o dlouhodobé zvýšení bez příčin.

Kouzelníci mají navíc svou verzi této nemoci, která se nazývá zmutovaná hypertenze. Tato nemoc se projevuje u zhruba 5 % kouzelníků. Nemoc probíhá prvně tiše, postupně se zhoršuje. Má čtyři stádia, obvykle se na nemoc přijde ve druhém stádiu a poté se zabraňuje jejímu zhoršování.

1. stádium
V prvním stádiu se nemoc nijak extra neprojevuje. Pacientovi může být často zle, bývá unavený, avšak následky ještě nelze úplně rozpoznat.

2. stádium
Toto stádium se už projevuje i v magii. Kouzla mají sice zvýšený efekt, ale kouzelníka hrozně vyčerpávají, způsobují mu bolesti hlavy, dokonce kvůli nim kouzelník může krvácet, například z nosu.

3. stádium
Těžší stádium, kdy kouzelníka při kouzlení bolí hlava, krvácí z nosu a očí, ukazuje se u něj zánět. Kouzlení pacienta extrémně vyčerpává a kouzla mají mnohonásobně zvýšené účinky. Pomocí jednoduchého odstrkávacího kouzla tedy dokážou zbourat dům.

4. stádium
Ještě těžší forma. Kouzla mají extrémní účinky, dochází k nesnesitelným bolestem hlavy (migrénám) a kouzelník při kouzlení i po kouzlení krvácí z nosu i očí.

Pokud není nemoc léčena, dojde k úplnému vysílení kouzelníka a přečerpání magického jádra. To znamená, že člověk už nikdy nebude kouzlit. Přijde o svou moc.

Léčba spočívá v upravení životního stylu, tedy udržování váhy (normálu), omezení soli, dostatku zeleniny a ovoce, pravidelném pohybu a pravidelném režimu, včetně neponocování. Třikrát denně navíc pacient pije lektvar Korotkoff. Jakmile se pacient zlepší, pak se denní dávka lektvaru snižuje. Léčení trvá asi osm měsíců, ale naštěstí včasně zachycená nemoc zůstává bez následků.

Dávejte si na sebe pozor a nepřepínejte se ani ve zkouškovém období. Závěrečné zkoušky jsou sice důležité, ale přece za ně nezaplatíte svou magickou mocí. Nikomu skutečně nevadí, pokud občas dostanete chvalitebnou, není potřeba dřít na samé výborné, pokud vás to vysiluje a ohrožuje. V případě, že máte podezření, že se přepínáte a výuku nezvládáte, nebojte se ozvat profesorovi, kterému věříte, nebo se hlásit přímo na ošetřovně.

Ředitel školy
Wolfgang MagnussenUkaž starší