Návštěvní kniha

Podpis:

Příspěvek:
Informace přišpendleno do
5.12.2025 23:00

REGISTRACE JE UZAVŘENA

PRO NÁVŠTĚVNÍKY:

Tato návštěvní kniha je především prostorem pro dotazy neregistrovaných a dále prostorem pro diskuze mezi návštěvníky a registrovanými účastníky. Pokud mají registrovaní hráči nějaký dotaz týkající RPG, tak mohou zavítat do Diskuze o RPG, kterou naleznou v levém sloupečku pod hlavičkou Nápověda, nebo se obrátit přímo na odpovědnou osobu (viz kontakty na úvodní stránce). Technické dotazy a připomínky prosím směrujte výhradně na Dereka Hastura.

PRO NOVÁČKY:

Před zahájením registrace (nebo samotnou vaší registrací vůbec) doporučujeme si přečíst následující odkazy: stručná pravidla a pomůcku pro tvorbu postavy. Zasláním registrace zároveň dáváte najevo svůj souhlas se stanovenými pravidly a jejich porušování může vést až k zablokování vašeho přístupu.

Doporučuje se také nastudovat základní principy a podstatu role-playingových her (odrazovým můstkem může být například článek na Wiki).

Nezapomeňte prosím, že v návštěvní knize odpovídají hráči HOCZ a ne nutně administrátoři zodpovědní za běh systému, hry, nebo výuky. I když věříme, že všichni hráči zodpovídají Vaše dotazy s nejlepším úmyslem, nemusí být jejich odpovědi vždy přesné. Pro oficiální informace vždy sledujte nástěnku školy.


DŮLEŽITÉ ODKAZY PRO HRÁČE
pravidla | možnosti chatů | studijní řád | školní řád
nápověda k postavě | pravidla popisu postavy | příručka hráče


Dorothy Tayltrott dnes
4.7.2020 9:35

Pomocníci na akce se hodí často, to je pravda. Spíš než znát správné lidi je ale potřeba se ptát a pomoc nabídnout. Občané se mohou ozvat v debatce, když tam nějaká prosba o pomoc je, student musí přijít, že má zájem, abychom o něm věděli.

V koleji je ideální zeptat se kolejního ředitele a Studentské rady (primus, prefekti, pokud jde o něco na hřišti během tréninku, pak kapitána). Ti potom studentovi/občanovi vše řeknou a v každé koleji to může fungovat trošku jinak.

Školní akce řídí správce studentských záležitostí, to jsem momentálně já za postavu Dorothy Tayltrott. Také se lze ozvat opět radě, která to pak předá nebo při organizaci své akce dobrovolníka využije (se správcem totiž spolupracuje).

Co se týče mě, tak u mě je ideální ozvat se tak týden před akcí, jestli je potřeba s něčím pomoci nebo že vaše postava umí třeba míchat drinky a byla by tedy ideální pro nadcházející slavnost.

Lze také přijít vlastním nápadem. Loni si takto zorganizovali studenti dvě jednovečerní akce (mimo svátky).

Když se sejde více nápadů, pak je možné, že se nápad odloží na později. Ale to už je pak přímo řešení.


:) dnes
4.7.2020 9:04

Popisky: Tím popiskárov funguje celý rok. Takže pokojne ho prerob a pošli na schválenie od sa vždy niekto nájde, kto sa ti naň pozrie. Samozrejme, chvíľu trvá a nebudeš to mať obratom :)


Popisky dnes
4.7.2020 8:08

Schvaluje teď někdo propisky? Já jen jestli už ho má cenu předělávat.


:) předevčírem
2.7.2020 19:41

Začátkem, místo pro pomoc se najde vždycky. Pokud si občan, véčko nebo pomoc se většinou hodí. Pokud student, je dobrý to zkusit v koleji, při organizaci kolejních akcí. Ale jsou i tací, co na školní akci dělají grillmástra, žejo. Musíš jenom znát ty správný lidi, nebo se ptát, když se k nějaké akci schyluje. :)


Málo informovaný předevčírem
2.7.2020 19:29

Chtěl bych se zeptat, zda je možnost pomáhat na akcích. Například při nějaké organizaci.


Aisling Goldhair Lomnisciente úterý
30.6.2020 9:26

Pokud si správně pamatuju, tak z herního hlediska šlo o pokus o použití kletby, která se nepromíjí, nebo něco takového (vůbec jsme tehdy neřešil nějaký herní rozměr). Pokud správně počítám, tak Siri byl zavřen do Azkabanu před 28 roky? Myslím si, že chlapec si svoje odseděl už před lety.

Co se týče neherního hlediska, tak kauzu Tesifora si tady už pamatuje málokdo a v aktuálním vedení ji myslím nezažil nikdo. Před (reálnými) čtrnácti lety jsem byl opravdu naštvaný a psal litanie, ale teď to považuji za dávno uzavřené.

Na druhou stranu, Tesifora byla precedens, takže to nutně není samozřejmost, a být tebou bych se nejdřív obrátil na osobu nejpovolanější v tom neherním ohledu rozhodnout, tedy Dereka.

Já do toho skutečně kafrat nemůžu, ale klidně se přimluvím.

Goldy


Siraelus Mokřad úterý
30.6.2020 3:12

Tak to je super, že do toho nemá stará garda co krafat. Ale mě spíš zajímal návrat téhle konkrétní postavy. Děsně mě nebaví začínat jako ucho, dělat úkoly a dát si znova, i když hranou, pubertu.
Ale posedávání v Kotli nebo u košťat a občas s něčím šmelit, to by bylo víc Mokřadoidní.


Romanťák pondělí
29.6.2020 17:25

Záleží na věku. K nějakému třetímu ročníku je v pohodě pusa sem, držení za ruku tam. Později už Rowena většinou nechodí, do té doby se ale může stát, že vám postavy strašnou náhodou zasáhne třeba padající piáno. Ovšem ani pak není asi úplně příjemné číst, jak si dva vyměňují sliny přímo na veřejném chatu a sahají si kdoví kam, že. Takové hry jsou spíše nevhodné a už vůbec ne sex jako takový. To je lepší si nechat někam bokem, pokud se bez toho někdo neobejde.


Zvědavec pondělí
29.6.2020 15:03

Zdravím,
chtěla bych se zeptat, do jaké míry náklonosti je možno zacházet.


Nemám do toho co kecat pondělí
29.6.2020 7:04

Upřímně nevidím jediný důvod, proč by to mělo být zakázáno. Za předpokladu, že si založíš jinou postavu a nebudeš metat kletby které se nepromíjejí na profesory/studenty. :)


Odbočka čtvrtek
25.6.2020 23:31

Nevím, jak kdo tráví "své dny". Ty moje ale Azkaban trochu připomínají :D


Aisling Goldhair Lomnisciente čtvrtek
25.6.2020 14:44

Pár pamětníků by se tady našlo XD

Akorát ti už do toho nemají moc co mluvit, i kdyby si kvůli tomu náhodou chtěli rvát vlasy, což nechtějí ;)


Siraelus Mokřad čtvrtek
25.6.2020 1:01

Zdravíčko vespolek.
Myslíte, že někdo, kdo už nějakej ten čas tráví svý dny v Azkabanu za seslání kletby co se nepromíjí na profesorku se může zkusit znovu přihlásit?
Je to jen hypotetická otázka, takže ti pamětníci (pokud tu ještě nějací jsou) kteří si tuhle postavu pamatují si nemusí hned rvát vlasy.


Rose Evansová 18.6.2020

Proboha:
Vždyť já nic nedělám. To Remík. Já jsem se ho jenom zeptala proč tvrdí že letos nebude mít čas studovat na Hocz