Návštěvní kniha

Nick:

Příspěvek:
Informace přišpendleno do
20.2.2020 0:00

REGISTRACE JE UZAVŘENA

PRO NÁVŠTĚVNÍKY:

Tato návštěvní kniha je především prostorem pro dotazy neregistrovaných a dále prostorem pro diskuze mezi návštěvníky a registrovanými účastníky. Pokud mají registrovaní hráči nějaký dotaz týkající RPG, tak mohou zavítat do Diskuze o RPG, kterou naleznou v levém sloupečku pod hlavičkou Nápověda, nebo se obrátit přímo na odpovědnou osobu (viz kontakty na úvodní stránce). Technické dotazy a připomínky prosím směrujte výhradně na Dereka Hastura.

PRO NOVÁČKY:

Před zahájením registrace (nebo samotnou vaší registrací vůbec) doporučujeme si přečíst následující odkazy: stručná pravidla a pomůcku pro tvorbu postavy. Zasláním registrace zároveň dáváte najevo svůj souhlas se stanovenými pravidly a jejich porušování může vést až k zablokování vašeho přístupu.

Doporučuje se také nastudovat základní principy a podstatu role-playingových her (odrazovým můstkem může být například článek na Wiki).

Nezapomeňte prosím, že v návštěvní knize odpovídají hráči HOCZ a ne nutně administrátoři zodpovědní za běh systému, hry, nebo výuky. I když věříme, že všichni hráči zodpovídají Vaše dotazy s nejlepším úmyslem, nemusí být jejich odpovědi vždy přesné. Pro oficiální informace vždy sledujte nástěnku školy.


DŮLEŽITÉ ODKAZY PRO HRÁČE
pravidla | možnosti chatů | studijní řád | školní řád
nápověda k postavě | pravidla popisu postavy | příručka hráče


Diel M. Tarkin čtvrtek
20.4.2017 9:10

Obsah knih je něco, co se na HOCZ řeší už dlouhodobě, ale není to naše priorita.
Projekt nicméně nezaspal a stále se na tom pracuje a postupně se knihovna rozšiřuje. Pro zajímavost můžu ovést tu skutečnost, že na počátku věků byly všechny učebnice pouhé itemy k nakupování a splnění podmínek pro zapsání se na předmět a ejhle už jich má polovina obsah... minimálně... a o dalších se ví a pracuje se na tom, aby těch bez obsahu ubývalo.


Nathan R. Drew středa
19.4.2017 15:38

Myslím že v tom případě by zase učitelé neměli koho učit. :D


Laurel Adams středa
19.4.2017 14:52

No to by byla fakt nádhera!


OVCE za dverami středa
19.4.2017 14:11

Čo keby to mali robiť prváci :) Napísať vstupnú prácu (knihu) pred tým než budú vpustený do hry :D Myslím, že by sme tých kníh mali hneď dostatok :D


Kassandra Hatzidakis středa
19.4.2017 13:07

Do ovcí daleko, já mám do ovcí velmi blízko a shledávám tvůj nápad velmi... nevhodným. :D Ale třeba profesoři by mohli jako podmínku pro přijetí sepsat obsah jedné z knih... akorát by nás pak možná neměl kdo učit.


Do ovcí daleko středa
19.4.2017 9:48

By se mohla zavést povinnost závěrečné práce; kdo chce přistoupit k NKÚ nebo OVCím, tak musí napsat knihu.

... akorát by pak možná ubylo absolventů.

Kassandra Hatzidakis úterý
18.4.2017 23:20

Jak píše Juliana, v majetku bys měla mít knihu nazvanou Průvodce pro předškoláky a prváky a v té je jedna kapitolka vyčleněna právě kouzelnickým povoláním. Obecně doporučuji tuto knihu přečíst, je tam spousta zajímavých informací. :)

Knihomolko, práce na projektu je spousta a myslím, že doplňování obsahu knih není bráno jako přední činnost a pokud se dá očekávat, tak hlavně v případě učebnic. (Nicméně nevidím do toho a je to jen má domněnka.)


Juliana M. Stacey úterý
18.4.2017 22:41

Ahoj Povoláním neznalá! Taký zoznam skutočne existuje - obsahuje aj zoznam univerzít, ktoré po vychodení Rokfortu môžeš navštevovať a tak. Nájdeš ho v jednom z výkladov NOS druhého ročníka. A mal by sa teoreticky nachádzať v Sprievodcovi pre prvákov, ale tým som si nie istá. ^^


Povoláním neznalá úterý
18.4.2017 21:24

Ahoj, taky mám otázku. Je nějaký seznam povolání, či jak to nazvat, kterým se moje postava může po studiu věnovat? (určitě to má totiž nějaká pravidla, co musíme mít vystudovaný, tak abych věděla, na co se mám v příštích letech zapisovat)


Knihomolka úterý
18.4.2017 21:14

Ahoj, zajímalo by mě, jestli se budou v nejbližší době (nebo aspoň někdy v budoucnu) doplňovat obsahy knih. Myslím tím, aby se třeba Pravda o králi Artušovi dala opravdu číst.


Kassandra Hatzidakis neděle
16.4.2017 0:52

Problém Lexie byl vyřešen, jednalo se pravděpodobně o vadnou sovu, která nerada přepravovala fazolky! (Zřejmě menší systémový bug. :))


Diel M. Tarkin sobota
15.4.2017 14:21

Mít víc jak jednu postavu je silně nedoporučeno...
Musíš pak stíhat obě postavy... hrát za ně....psát za ně úkoly... a místo aby byl čas věnován rozvoji a životu jedné postavy, je ten čas, který k tou máš, dělený mezi postavě dvě a rozvoj obou tím trpí. A ty, jako hráč, pak zároveň máš dvojnásobnou úkolovou povinnost.

Pokud to tak i přeto to chceš mít, můžeš.
Zakázáno to není.

Platí pro to tři základní pravidla:

  1. Křišťálová stěna. Každá z postav žije a získává vědomosti o událostech a lidech a vůbec sama za sebe. Pokud u něčeho jsi s jednou ze svých postavou, druhá o tom neví.
  2. Pokud jsou postavy v různých kolejí, neexistuje vynášení informací mezi kolejema. To je otázka slušného vychování a férovosti, kterou od svých hráčů očekáváme a vyžadujeme.
  3. Neexistuje majetkový a finanční zvýhodňování se. Tomu se říká mulťáctví a my máme možnosti, jak si tohle pohlídat. Mulťáctví se u nás řeší zablokováním obou postav.


Laurel Adams sobota
15.4.2017 11:26

Pokud je nebudeš například převodem peněz přes sovy navzájem nějak zvýhodňovat, je to povoleno.


Zvědavec sobota
15.4.2017 11:20

Zdravím, mám jednu otázku. Je povoleno mít dvě postavy zároveň? Jakože každou v jiném ročníku? Děkuji.