Školní aktuality | Neherní

Máte během pandemie Covid-19 více volného času, nebo méně? (celkem 418)
Více.
Méně.
Nepociťuji rozdíl.
Chci se zbavit ankety na jiných účtech, aniž bych znevážil/a její výsledky.
Charles Silencius Watcherson | 4.3.2021 18:19
Systémový zápis na předměty

Vážení studenti,

systémový zápis na předměty pro školní rok 2099/2100 byl právě spuštěn. Věnujte pozornost textu níže, ať nejste v průběhu roku překvapení. Také doporučujeme pročíst Průvodce pro studenty, který byl všem studentům zaslán.
Bruce F. Abberfield | 3.3.2021 12:22
Víkend v Prasinkách I

Vážení studenti a kolegové,

dovolte mi vyhlásit první víkend v Prasinkách tohoto roku. Brány školy budou pro studenty druhého a třetího stupně otevřené v sobotu 26. 9. a samozřejmě také v neděli 27. 9. (//nonRPG: 6. 3. 2021 a 7. 3. 2021).

Vstup je povolen každému od třetího ročníku výš, a to včetně čerstvých třeťáků. Prasinkový víkend se sice netýká žáků druhého a prvního ročníku, ale ani tací nemusí zoufat, počasí na víkend vypadá velice slibně a starší kamarádi jistě budou té lásky a něco vám přinesou.

Studentům splňujícím podmínky výše dále nesmí chybět povolení podepsané rodiči, kteří podepsáním stvrdili vaši (a samozřejmě jejich) plnou odpovědnost za návštěvu vesnice. Myslete na důvěru vašich nejbližších pokaždé, když vás napadne nějaká lumpárna.

Důsledkem událostí z minulého roku jsem dále pověřen vám zopakovat, že je večerka pobytu mimo hrad zkrácena o jednu hodinu. Nově vás budou zaměstnanci školy čekat u brány nejpozději ve 21:00. Na minutu přesně. Do desáté večerní budou již všichni studenti uvnitř hradu. Pokud se tak nestane, budeme bohužel nuceni informovat ministerstvo kouzel. Nesnažte se proto o zbytečné problémy, ze kterých již nevede cesty zpět. Rozhodně to nestojí za to. I mimo zdi naší školy pro vás stále platí povinnost dodržovat školní řád.

S přáním pěkného zbytku týdne,
Charles Silencius Watcherson | 1.3.2021 15:03
Důležité informace o událostech posledních dnů

Jak jste si jistě všimli (o informovanost se postaraly nejen noviny mimo školu, ale dokonce i Bradavičník), od závěrečné slavnosti minulého roku se začaly objevovat netypické (v té době) nevysvětlitelné úkazy. Vzhledem k tomu, že již vím, o co se jedná, rád bych vás touto cestou uklidnil a informoval o současné situaci.

Kouzelnické školy po celém světě mezi sebou různě soutěží, jak jste byli svědkem například při Poháru kapitánů. Před více než třiceti lety Bradavice hostily takzvaný Merlinův pohár, což je velká událost opředená legendami. Při každém pořádání tohoto turnaje se objevují v hostitelské škole různá znamení. Právě v Bradavicích jimi jsou hořící strom na břehu jezera a také meče, které jsou na místě k vidění i teď.

Upozorňuji tedy, že nejde o žádný útok, žádné označení místa pro pořádání černých rituálů, znak, že se tu rodí kapustňáci, a podobně (opravdu nestíhám sledovat, co vše jste si stihli vymyslet a rozšířit mezi spolužáky), ale jde o důkaz toho, že Bradavická škola čar a kouzel bude v roce 2100/2101 místem, kde se odehraje turnaj mezi třemi kouzelnickými školami na oslavu velkého Merlina.

Jaké školy to budou?
To v současné době nedokážu říct ani já, ani žádný jiný ředitel. Můžeme předpokládat nominaci zhruba šesti škol, jejichž názvy snad včas odhalí další znamení. Během roku se společně dozvíme názvy soutěžících škol pomocí speciálních rituálů. Všechny informace vám budou průběžně předávány, jakmile nadejde vhodný čas.

Momentálně tedy nabádám k uklidnění a pozornosti, protože znamení bývají tři (tři blesky na závěrečné slavnosti byly součástí hořícího stromu). Věnujte se výuce, protože je možné, že své dovednosti a znalosti budete brzy ukazovat více lidem, než profesorovi při zkoušení.

Ačkoliv nevíme, zda někdo z vás bude soutěžit, zcela jisté je, že příští rok bude na naší škole rušno. Pozici hostitele totiž nemůžeme odmítnout, a tak je tato věc stoprocentní.

Za školu,
Cornelia Morley | 27.2.2021 18:53
Nové číslo Bradavičníku 99/04

Bradavičník 2099/04

Vážení studenti!
Dovolte mi vám oznámit, že v Stormgardeho sháňkách (4. patro) je nyní k dostání úplně nové číslo školního časopisu. A toto číslo je doopravdy něco!

Časopis pro vás připravují aktivní a literárně nadaní studenti ve spolupráci s několika členy profesorského sboru. Jestli byste chtěli patřit k tomuto nadšenému týmu a zdá se vám, že vaše práce by byla přínosem pro školní časopis, neváhejte se obrátit na pana Edwarda Franka.

K Bradavičníku patří i speciální pořadač, takže pokud jste nadšenými fanoušky a sbíráte jednotlivá čísla, vřele doporučujeme k archivování tento jedinečný kus vybavení. Neváhejte si říct o podpisy jednotlivých autorů.

Přeji vám hodně hezkých zážitků při čtení.

Cornelia Morley

NonRPG poznatek: Odkazy na Bradavičník a pořadník budou fungovat až poté, co si příslušné věci pořídíte v obchodě u Otty.


Bruce F. Abberfield | 27.2.2021 13:20
Botky jako ze škatulky

Jste na škole krátce a ještě si tak úplně nerozumíte s kouzly? Nebo snad žádná kouzla neumíte? Povedlo se vám naštvat skřítku, která se vám stará o stav školní uniformy? Chcete oslnit spolužáky a hlavně profesory dokonalým stavem svých bot? Tak přesně pro vás je tu náš seminář Botky jako ze škatulky.

Čáry a kouzla nejsou všechno, proto na to půjdeme nekouzelnickou metodou. Akce je tedy primárně určena pro studenty prvního ročníku, kteří se teprve budou s magií seznamovat. Nicméně uvítáme i studenty z vyšších ročníků, kteří si moc nerozumí s užitkovými kouzly. Kartáčů i krému na boty máme v zásobě i v době krize dost.

Těší se na vás Charly Coureyová a Tarabas Amaro.Ukaž starší