Školní aktuality | Neherní
Bruce F. Abberfield | 18.10.2021 9:49
Vánoční soutěž, trhy a prázdniny 2100

Vážení studenti, kolegové,

co nevidět napadne první sníh. V úkolech máme první nenápadné přání pod stromeček a s dostatečným předstihem je tudíž na místě seznámit vás s plány následujících týdnů.

Dnešním dnem startuje Vánoční soutěž Studentské Rady.
Ta se nese ve jménu darování. Pokud získáte nějakou z výher, máte možnost ji darovat jakékoliv osobě rukou anonymního doručovatele, aniž by se dotyčný kdy dozvěděl, že šlo o vás. Kouzlo Vánoc ale není jen o dárcích. Je o zážitcích a pomoci, o vzpomínkách, sdílení okamžiku a pohodě s těmi, na kterých nám záleží nejvíce. Užijte si soutěže, bavte se a oslavujte časy, při kterých můžete být s přáteli. Pravidla soutěže naleznete na nástěnce Studentské Rady (klik.) v pátém patře, kde se také můžete ptát na jakékoliv otázky (klik.) Konec soutěže připadá na den odjezdu vlaku.

Za pár dní nás dále čekají Vánoční trhy.
I letos se můžeme těšit na stánky na nádvoří, kde každá z kolejí představí svá díla. Přestože není povoleno opustit školu a nakoupit v Prasinkách, bude možné pořídit sobě a svým nejbližším něco pěkného právě zde. V sobotu 11. 12. ráno (23. 10. a 24. 10. 2021) budou i s obsluhou připraveny na nádvoří školy. K dispozici vám bude i katalog, který můžete poslat svým známým. Pokud by si něco z výrobků školy přáli, nechť vás kontaktují a pošlou peníze. Vy jim posléze výrobek kupte a pošlete. Stánky zde budou stát až do nedělního večera.

Očekáváme, že se budete i na nádvoří chovat jak se sluší a patří. Je to přece práce vás a vašich spolužáků. Proto mějte úctu a myslete na slušné vychování. Loni jste se nepředvedli ve zrovna hezkém světle.

Vánoční prázdniny 2100
V neposlední řadě se také blíží pro některé již vytoužené Vánoce a s nimi spojené prázdniny. Letos připadají na období od 23. 12. 2100 do 2. 1. 2101 (//od 29. 10. 2021 do 8. 11. 2021//). V první den vánočních prázdnin, tedy dvacátého třetího prosince, budou v ranních hodinách na nádvoří přistaveny kočáry, které vás bez problémů přepraví do Prasinek. Dále budete pokračovat vlakem pokračovat do Londýna a odtud za svými blízkými.

Pro všechny, kteří se na hradě rozhodnou přes prázdniny setrvat, bude v následující den, 24. 12. 2100 (//30. 10. 2021; 19:00//) přichystána společná vánoční hostina.

Co se týká průběhu oslav konce roku, dozvíte se je brzy.

Ať už budete Vánoce trávit doma, nebo ve škole, odpočívejte, užívejte svátků a buďte s těmi, které máte nejraději.

Krásné Vánoce.
Bruce F. Abberfield | 10.10.2021 15:12
Vyhlášení šampionů Merlinova poháru a Salemský bál

Milí spolužáci, vážení profesoři,

srdečně Vás všechny zveme na výjimečnou společenskou událost, totiž Salemský bál. Večer bude uveden vyhlášením šampionů letošního klání Merlinova poháru, na což bude navazovat pestrý doprovodný program. Užijme si tento kouzelný čas společně!

Připojte se k nám ve čtvrtek 25. 11. 2100 // 16. 10. 2021 od 18:00 ve Velké síni.

Dresscode: formální kouzelnické róby

Vaši salemští kolegové
Cornelia Morley | 6.10.2021 18:48
Nové číslo Bradavičníku 00/04

Bradavičník 2100/04

Vážení studenti!
Dovolte mi vám oznámit, že v Stormgardeho sháňkách (4. patro) je nyní k dostání úplně nové číslo školního časopisu. A toto číslo je doopravdy něco!

Časopis pro vás připravují aktivní a literárně nadaní studenti ve spolupráci s několika členy profesorského sboru. Jestli byste chtěli patřit k tomuto nadšenému týmu a zdá se vám, že vaše práce by byla přínosem pro školní časopis, neváhej a pošli sovu s adresátem Ezra Pearce.

K Bradavičníku patří i speciální pořadač, takže pokud jste nadšenými fanoušky a sbíráte jednotlivá čísla, vřele doporučujeme k archivování tento jedinečný kus vybavení. Neváhejte si říct o podpisy jednotlivých autorů.

Přeji vám hodně hezkých zážitků při čtení.

Cornelia Morley

NonRPG poznatek: Odkazy na Bradavičník a pořadník budou fungovat až poté, co si příslušné věci pořídíte v obchodě u Otty.
Bruce F. Abberfield | 24.9.2021 0:00
Předvečer všech svatých 2100

Vážení studenti, kolegové,

po špičkách, očekáván ale přesto tajemný až mrazí, přichází k nám jeden z nejtajemnějších svátků kouzelnického světa. Dovolte mi vás pozvat na programy s Halloweenem spojené. V nadcházejícím týdnu se můžete zapojit do akcí, které budou probíhat v tréninkové místnosti. Tam na vás bude čekat soubor iluzionistů, kteří vám vykouzlí naprosto jedinečné a neopakovatelné zážitky. Budete-li chtít z jakéhokoliv důvodu opustit místnost, záchranné slovo zní: PRSTENEC. Vše zakončíme na nádvoří školy. Sejdeme se ve 21:00. (//4. 10. 2021; 19:00 hodin)

Umožnění zápisu je letos opatřeno novými pravidly. Dostatečně se jejich soupisu věnujte, aby nedošlo k nějakému omylu. V průběhu následujících dní můžete sledovat přibývající plánované programy. Zapsat se nesmíte, pergamen bude odemčen až nadejde ten pravý čas. Nechť si již s předstihem užijete trochu toho adrenalinu. Vždy si pečlivě přečtěte požadavky a zvažte vaše schopnosti. Předejdeme vzájemnému zklamání.

Příjemnou zábavu,
Charles Silencius Watcherson | 21.9.2021 16:32
Zahájenie prihlasovania šampiónov Merlinovho poháru

Vážení obyvatelia hradu,

ako som už avizoval na zahájení školského roku, čaká nás čas plný prekvapení. Čo by vás ale nemalo zaskočiť, je fakt, že sa k nám počas tohto akademického roka pripoja naši priatelia – konkrétne študenti a profesori inštitúcií, ktoré boli nominované do boja o Merlinov pohár.
Askejský inštitút čar a kúziel a Salemsko-Ipswichskú akadémiu privítame už 14. 10. 2100 (//v nedeľu 26. 9. 2021 o 19:00 vo Veľkej sieni//). Okrem oficiálneho privítania bude súčasťou aj zahájenie prihlasovania šampiónov.

Očakávam od vás slušné správanie a úctu, ktorú si naši zahraniční hostia zaslúžia.

Môžem vás ubezpečiť, že naši kolegovia boli oboznámení nielen s pravidlami bradavického školského poriadku, ale tiež so zákonmi britskej čarodejníckej spoločnosti, na ktorých dodržiavanie bude počas Merlinovho pohára dozerať samotné Ministerstvo kúzel Veľkej Británie.

Verím, že našu školu budete budete reprezentovať na najvyššej možnej úrovni.

Za vedenie
Charles Silencius WatchersonUkaž starší