Školní aktuality | Neherní
Charles Silencius Watcherson | 6.5.2021 16:01
Africká návštěva naší školy

Vážení obyvatelé hradu,

tento školní rok jsme přivítali v Bradavické škole čar a kouzel studenty z institucí Nový Kruval, Valšebnyj puť a Fiktivní Univerzity Nutného Univerzálního Vědění. Ani jedna z těchto škol nebyla oficiálně nominována k účasti v Merlinově Poháru. Až Salemsko-Ipswichská akademie z USA dokázala prostřednictvím svého reprezentanta vytáhnout meč z kamene u jezera a nominovat se tím k účasti na Merlinově Poháru, který proběhne na našich pozemcích již příští školní rok.

Tato škola ovšem nebyla poslední, která se bude pokoušet meč vytáhnout. V následujících dnech očekáváme příjezd Kouzelnické školy Heartiness, jejíž sídlo se nachází daleko v jižní Africe. Přesný čas jejich příjezdu ještě neznáme, ale očekávat je můžeme v odpoledních hodinách dne 1. 3. 2100, a to na nádvoří školy.

Delegace bude, dle svého zvyku na cestách, ubytována ve stanech umístěných na břehu jezera. Tyto stany a tábořiště bez dovolení nenavštěvujte, opět vám připomínám, abyste dbali na slušné chování.

Stejně jako posledně platí, že pokud by se vám na chování našich návštěvníků cokoliv nezdálo, kontaktujte vedení školy, protože studenti cizích škol jsou povinni dodržovat právě náš školní řád, se kterým byli předem seznámeni. Na neznalost se nelze vymluvit, a to ani v případě, že jim užití metody, která je na našem území nelegální, dovolíte vy. Rovněž však počítejte s tím, že i vaše prohřešky budou sledovány a posuzovány přísněji.

Za vedení,

Charles Silencius Watcherson
Cornelia Morley | 30.4.2021 16:35
Nové číslo Bradavičníku 00/01

Bradavičník 2100/01

Vážení studenti!
Dovolte mi vám oznámit, že v Stormgardeho sháňkách (4. patro) je nyní k dostání úplně nové číslo školního časopisu. A toto číslo je doopravdy něco!

Časopis pro vás připravují aktivní a literárně nadaní studenti ve spolupráci s několika členy profesorského sboru. Jestli byste chtěli patřit k tomuto nadšenému týmu a zdá se vám, že vaše práce by byla přínosem pro školní časopis, neváhejte se obrátit na slečnu Claudii Grace Hamilton.

K Bradavičníku patří i speciální pořadač, takže pokud jste nadšenými fanoušky a sbíráte jednotlivá čísla, vřele doporučujeme k archivování tento jedinečný kus vybavení. Neváhejte si říct o podpisy jednotlivých autorů.

Přeji vám hodně hezkých zážitků při čtení.

Cornelia Morley

NonRPG poznatek: Odkazy na Bradavičník a pořadník budou fungovat až poté, co si příslušné věci pořídíte v obchodě u Otty.
Bruce F. Abberfield | 25.4.2021 22:40
Valentýn 2100 + Víkend v Prasinkách

Vážení studenti a kolegové,

dovolte mi představit vám událost následujících dnů. Od zítřejšího rána, konkrétně od osmi hodin, budete mít možnost zapojit se do valentýnských výzev, které vám mohou donést velice zajímavé odměny. //Soutěž probíhá od pondělí 26. 4. (08:00 hodin) do pátku 30. 4. (23:59.)// Mezi hlavními cenami je například obrovský dort, magikytara, či koště. Níže naleznete listinu úkolů. Za každý splněný úkol získáte srdíčko a za určitý počet srdíček na svátek samotného Valentýna vám bude zpřístupněno kolo štěstí. Ty budou tři + jedno profesorské. Každé je na jiné úrovni odměn. Výpis odměn naleznete pod úkoly.

Využijte této příležitosti k učinění hradních stěn krásnějším místem. Je spoustu možností, jak učinit někoho šťastným. Valentýn není jedinou příležitostí, je snad spíše berličkou, které se můžeme zachytit při tápání. Všechny krásné věci, které učiníte, budou odměněny nejen cenou, ale i dobrým pocitem. K dispozici vám dále bude valentýnská schránka ve Velké síni, kam můžete házet vzkazy. A to nejen soutěžní.

Současně s tím náleží říct ještě poslední informaci, kterou je oznámení Víkendu v Prasinkách. Jedná se o dny 13. a 14. 2. 2100 (//1. 5. 2021 a 2. 5. 2021). Chovejte se slušně a buďte za branou nejpozději ve 21:00.

Valentýnská schránka
Valentýnská výzva
S přáním příjemného zážitku,
Charles Silencius Watcherson | 22.4.2021 20:34
Další návštěva našeho Hradu

Vážení obyvatelé hradu,

na podzim jsme přivítali na území Bradavické školy čar a kouzel studenty z instituce Nový Kruval a Valšebnyj puť. Ani jedna z těchto škol nebyla oficiálně nominována k účasti v Merlinově Poháru.

V následujících dnech k nám zavítají delegace z Fiktivní Univerzity Nutného Univerzálního Vědění, známé pod zkratkou FUNUS, až z Brazílie, a zástupci Salemsko-Ipswichské akademie z USA, kteří snad již získali všechna potřebná povolení od Ministerstva kouzel Velké Británie.

Očekávat je můžete v odpoledních hodinách dne 18. 1. 2100, zdrží se až do 21. 1. 2100. Pokud máte zájem uvítat na hradě Salemsko-Ipswichskou akademii, kontaktujte profesorku Morley, která se tohoto úkolu zhostila. Obě delegace budou ubytovány v prostorách Hradu, konkrétně ve Velké věži.

Co se týká Salemsko-Ipswichské akademie, Američané mají poměrně zajímavý přístup k hůlkám a mají velice přísné zákony, které s držením hůlek souvisejí. Doporučuji vám tedy, abyste využili příležitost a zkusili od nich něco zjistit. Třeba vám to pomůže lépe vyplnit nedávno vyhlášenou soutěž, kterou tímto připomínám. FUNUS je známý svými bohatými znalostmi na poli přírodní magie, jejich studenti se vyznají hlavně v mineralogii, což je obor, který na naší škole potkáte pouze okrajově v předmětech jako je kouzelnické léčitelství.

Stejně jako minule platí, že pokud by se vám na chování našich návštěvníků cokoliv nezdálo, kontaktujte vedení školy, protože studenti cizích škol jsou povinni dodržovat právě náš školní řád a náš zákoník, se kterým byli předem seznámeni. Na neznalost se nelze vymluvit. Rovněž však počítejte s tím, že i vaše prohřešky budou sledovány a posuzovány přísněji.

Za vedení,
Charles Silencius Watcherson
Bruce F. Abberfield | 16.4.2021 18:32
Nový rok

Vážení studenti, kolegové,

dovolte mi pozvat vás na rozloučení se s rokem 2099 a následné přivítání roku 2100.

Všichni jste srdečně zváni dne 31. 12. 2099 (//17. 4. 2021//) a to od 22:00 (//19:00, rpg bude půlnoc časově posunuta//) v prostorách astronomické věže (//chat: velka_vez.//)

Tématem letošních oslav je spojení kouzelnického umění vyučovaného na naší škole. S tím se váže povinný dresscode. Oblečte se tak, jak by se měl kouzelník oblékat při zvláštních příležitostech. Pokud si nebudete vědět rady, kontaktujte mou osobu. Jakékoliv dotazy ohledně oblečení vám rád zodpovím. Na oslavy si, prosím, přineste také své hůlky.

Pokud plánujete oslavovat Nový rok jinde, než v astronomické věži, myslete na stále platící večerku. Ta je neměnná. Výjimky se nepřipouštějí. Oslava v astronomické věži bude napříč tomu probíhat do ranních hodin.

S přáním příjemného zážitku,Ukaž starší