Školní aktuality | NeherníCharles Silencius Watcherson | 26.1.2023 13:10
Záverečná slávnosť, odjazd do Londýna

Vážení obyvatelia hradu,

školský rok sa blíži k svojmu koncu, prinášam preto informácie k organizácií záverečnej slávnosti. Tá sa tento rok bude konať 29.6.2103 (// 28. 1. 2023) už tradične vo Veľkej sieni. Oficiálne zahájenie bude o 19:00.

Počas záverečnej slávnosti bude odovzdaný školský pohár, dostanete vaše vysvedčenia, budú rozdané ocenenia a tiež sa dozviete dôležité informácie do budúceho roka. Tešiť sa môžete na slávnostnú večeru. Upozorňujem vás, že aj napriek tomu, že je koniec školského roka, upravená uniforma je pre študentov povinná.

Na druhý deň, teda 30.6.2103 (// 29. 1. 2023) vás budú o 10:00 čakať na nádvorí kočiare, ktoré vás odvezú do Prasiniek. Prípadní oneskorenci pôjdu po vlastných.
Vlak odchádza z Prasiniek o 19:00, na nádražie King's Cross má príchod o 21:00.

Pripomínam zákaz čarovania pre neplnoletých študentov.

Správajte sa počas prázdnin slušne a reprezentujte školu v tom najlepšom svetle.

Charles Silencius Watcherson
ředitel školy
Lusaka P. Monrovia | 25.1.2023 21:01
Bradavičník 2103/02+03

Bradavičník 2103/02+03

Vážené čtenářstvo,
pojďte uzavřít další školní rok s dvojčíslem svého oblíbeného školního časopisu. Jako vždy v něm najdete poučení, zábavu i množství hádanek, díky kterým vaše mozkové závity přes prázdniny nezakrní. Jak již dobře víte, číslo zakoupíte v Stormgardeho sháňkách. Redakce Bradavičníku se na vás bude těšit v novém školním roce.
Charles Silencius Watcherson | 11.1.2023 18:20
Príjazd skúškovej komisie a skúškové obdobie 2103

Vážení obyvatelia hradu,

v piatok 15.6.2103 (//14.1.2023) dorazí skúšková komisia z Ministerstva kúziel. Ide o čarodejníkov svetovej úrovne, ktorí sa budú venovať testovaniu znalostí študentov piateho a siedmeho ročníka.

Privítanie s riaditeľom a členmi profesorského zboru prebehne i tento rok bez prítomnosti študentov. Po ubytovaní bude možnosť stretnúť sa s komisármi na spoločnom čaji, ktorý sa bude konať na Brehu jazera o 19:00. Čaká vás možnosť osobne sa s nimi porozprávať, nadviazať kontakty, dozvedieť sa niečo zaujímavé z oblastí, v ktorých sú experti, či urobiť si dobré meno.

Skúškové obdobie
V sobotu 16.6 začína skúškové obdobie. Harmonogram skúšok dostanú všetci študenti skúškových ročníkov. Mladších študentov dôrazne žiadam, aby sa v prízemí pohybovali v tichosti.
Skúšanie, ktoré prebieha vonku (POKT) bude vopred nahlásené na bráne bráne školských stajní a kotercov. V časoch, keď tam budú prebiehať skúšky, sa v daných oblastiach nevyskytujte.

Hromadné testovanie prebieha v učebni číslo 11.

Všetky dôležité informácie ku skúškam NKÚ a OVCE nájdete aj na sekretariáte.

Všetkým študentom, ktorých čakajú skúšky, prajem veľa šťastia,
Bruce F. Abberfield | 9.1.2023 10:57
Kouzelnická Klání

Zdar sporťáci!

S blížícím se koncem roku Vám, jako Studentská Rada, přinášíme na posledních pár dnů školy i nějakou tu sportovní akci, ať rozproudíme tělo, ducha i mysl. Mudlovský svět má Olympijské Hry, no a my letos máme Kouzelnická Klání!

Disciplín i soutěží bude pro každého dost, některé z nich budou koncipovány jako podívaná pro diváky i s komentátory a tou správnou sportovní atmosférou!
Kouzelnická Klání startují 8. 6. 2103 a končí 29. 6. 2103, (//28. 1. 2023, 12:30//)) kdy dojde k předání cen na závěrečné slavnosti.

Celé pozemky budou vyzdobené a po hradě budou k dispozici mapky pro lepší orientaci, kde se která z disciplín nachází.

Komentované disciplíny sice budou omezeny na účastníky – nezapomeňte se tedy včas přihlásit, zbytek je však otevřen všem. V každé z disciplín bude jmenovaný šampion či tým jako ultimátní kouzelnický klátič sportovec!

Pro kreativní duše jsou na sekretariátu připraveny soutěže o nejlepší hymnu či vlajku Kouzelnických klání. Vítězné projekty se budou prezentovat na závěrečné slavnosti.

V Síni čekejte počas Klání také pořádnou nálož sportovního jídla, a pokud máte jakékoliv dotazy, stačí se obrátit na někoho ze studentské rady.

Sportu zdar!
Studentská rada
Bruce F. Abberfield | 7.1.2023 12:13
Víkend v Prasinkách IV.

Vážení studenti a kolegové,

dovolte mi vyhlásit druhý víkend v Prasinkách. Brány školy budou pro studenty druhého a třetího stupně otevřené v sobotu 2. 6. a samozřejmě také v neděli 3. 6. (//nonRPG: 7. 1. 2023 a 8. 1. 2023).

Vstup je povolen každému od třetího ročníku výš, a to včetně. Studentům splňujícím podmínky nesmí chybět povolení podepsané rodiči, kteří podepsáním stvrdili vaši (a samozřejmě jejich) plnou odpovědnost za návštěvu. Dbejte zvýšené opatrnosti. Chovejte se slušně, uctivě a nezapomeňte na večerku.

S přáním pěkného zbytku týdne,Ukaž starší